Pyramidy
Cílem webu pyramidy.info je vytvoření a publikování nejrozsáhlejšího informačního zdroje o pyramidách s pomocí uživatelské veřejnosti. Tento web tvoří jeho návštěvníci. Psát texty, doplňovat stránky a opravovat informace může kdokoliv, kdo má k problematice co říct. Pyramidy.info je postaven na systému DokuWiky, návod na editaci stánek najdete na http://www.dokuwiki.org/cs:syntax. Pokud si nevíte s editací rady pak pošlete Váš text, opravu nebo námět, či žádost o radu na email webmastera petr@pyramidy.info.

Pyramidy.info

[[bosenskohercegovske]]


Page Tools

Site Tools

User Tools

Přihlášení

Momentálně nejste přihlášen(a)! Prosím vložte své identifikační údaje níže. Pro přihlášení musíte mít zapnuté cookies.

Přihlásit se

Nemáte uživatelský účet? Zřiďte si ho: Registrovat

Zapomněli jste heslo? Nechte si zaslat nové: Nastavit nové heslo

Bosenské pyramidy

Bosensými pyramidami je nazýváno seskupení přírodních geologických formací v Bosně a Hercegovině u města Visko, které leží severozápadně od Sarajeva. V roce 2005 se stal kopec Visočica středem mezinárodní pozornosti zavděky mezinárodní kampani, která propagovala myšlenku, že se jedná o výtvor lidských rukou a jde o nejstarší pyramidu v Evropě a největší starověkou pyramidu na zemi. Vědecké výzkumy prováděné na místě ukazují, že tyto takzvané pyramidy jsou přírodní útvary, a že neexistují žádné známky, které by prokázaly podíl lidské práce na nich. Vědci kritizují bosenské úřady, za podporu mýtu o „Bosenských pyramidách“.

Nutno přiznat, že 213 metrů vysoký kopec Visočica svým tvarem opravdu nápadně připomíná pyramidu. Myšlenku o tom, že kopec Visočina je ve skutečnosti pyramida poprvé publikoval Bosňan Semir Osmanagić. Jeho následné vykopávky na místě odkryli něco o čem on tvrdí že jsou to tunely, vstup a zpracované kamenné bloky. Osmanagić prohlašoval, že vykopávek se účastní mezinárodní tým archeologů z Austrálie, Rakouska, Irska, Skotska a Slovinska. Nicméně, archeologové kteří byli podle něho do akce zapojeni prohlásili, že s účastí na projektu nesouhlasili a nikdy nebyli osobně na místě vykopávek. Výkopové práce, které začaly v dubnu roku 2006 měly charakter přetváření kopce do podoby Májských pyramid.


Partnerské weby: Velikonoce.net